Programy Instrumentalne

horizontal break
horizontal break

Keyboard – „Fun Key Kids” dla dzieci od 6 – 8 roku życia

Rozpoczęcie nauki gry na keyboardzie w Szkole Muzycznej YAMAHA to wejście dziecka w świat muzyki oraz w świat nauki gry na instrumencie. Raz w tygodniu najmłodsi artyści spotykają się w swojej grupie i uczą się grać melodie, piosenki lub przeboje, które znają już ze słyszenia. Każdy uczeń ma szansę odkryć swoje muzyczne zdolności i doskonalić je wraz z innymi.

Proces nauczania wspomagają wykwalifikowani pedagodzy, przygotowani do pracy z dziećmi, którzy towarzyszą, pomagają i udzielają wskazówek najmłodszym instrumentalistom. Sam instrument – keyboard – kryje w sobie tyle możliwości, że staje się świetnym partnerem do nauki.

Jednym z ważniejszych atutów nauki gry na keyboardzie w szkole YAMAHA jest to, że nie traktujemy tego instrumentu jako „samograja”. To kurs nauki gry na instrumentach klawiszowych , który od samego początku obejmuje grę na 2 ręce (w kluczu wiolinowym i basowym) i daje umiejętności gry nie tylko na keyboardzie ale również na pianinie czy fortepianie.

GŁÓWNE CELE ZAJĘĆ:

  • opanowanie  repertuaru w różnych stylach muzycznych,
  • poznanie różnych styli muzycznych,
  • czytanie nut i granie z nut zarówno w wersji na keyboard jak i na fortepian,
  • rozwój zdolności wykonawczych i twórczych, takich jak: harmonizowanie, aranżacja, improwizacja,
  • praca nad linią melodyczną, rytmem, grą zespołową, kształceniem słuchu.

UCZESTNICY ZAJĘĆ:

  • dzieci w wieku 6 – 8 lat.

MATERIAŁY:

  • Podręczniki z CD (1-2)

CZAS NAUKI:

  • 2- 3 lata.
Programy Instrumentalne
Programy Instrumentalne