Edukacja Wczesnodziecięca

horizontal break

Dzieci od 4. do 18. miesiąca życia

Dzieci od 18. miesiąca życia do 4 lat

Dzieci od 4.-6. roku życia

horizontal break

Niemowlaki w krainie dźwięków

to program oparty na zasadzie „Swobodnego odkrywania”, poprzez które dajemy niemowlakom możliwość samodzielnego poznawania proponowanych rzeczy na własnym samodzielnie wybranym poziomie nauczania. Owe odkrywanie wparte jest postacią przewodnią – foczką Robby a także wspólnym śpiewaniem, słuchaniem muzyki, drobnymi pracami plastycznymi oraz zabawą w ruchu. 

Zajęcia rozpoczynamy z niemowalakami od 4 miesiąca życia w specjalnie przygotowanym do zajęć przyjaznym i przestrzennym pomieszczeniu. Dzieci i ich rodzice spotykają się raz w tygodniu aby w grupie foczki Robby zdobywać pierwsze doświadczenia z muzyką. Każde dziecko ma do swojej dyspozycji wspaniałą książeczkę z kolorowymi ilustracjami, z piosenkami, wierszami i fachowymi komentarzami specjalistów. Przygotowana została również płyta CD ze specjalnie zaaranżowanymi piosenkami dla niemowląt. 

Różne instrumenty muzyczne, zabawki oraz przedmioty codzinnego użytku sprawiają, że wspólne spotkania odnoszące się do spraw życia codziennego są bardzo ciekawe i kształcące, zarówno dzieci jak i rodziców. Ogromne znaczenie mają tematy takie jak.: „Kąpiel”, „Spanie”, „Przewijanie” czy „Uczymy się mówić”. Przy uwzględnieniu różnych kanałów postrzegania dziecka i jego doświadczeń sensomotorycznych, niemowlakom proponowane są różnorodne formy pierwszego kontaktu z muzyką.

 Po ukończeniu programu dzieci aktywnie podejmują muzykę jako jeden ze środków komunikacji, są w stanie zanycić fragmenty melodii lub nawet zaśpiewać tekst piosenki a przede wszystkim są doskonale przygotowane do dalszej nauki muzycznej.

UCZESTNICY ZAJĘĆ:

  • dzieci od 4 do 18 miesiąca życia w towarzystwie jednego opiekuna.

MATERIAŁY:

  • kolorowa książeczka, obejmująca kilkanaście różnych tematów wraz z rysunkami, piosenkami, wierszykami oraz fachowymi komentarzami, płyta CD.

CZAS NAUKI:

  • zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 45 minut przez około 12-14 miesięcy.
Edukacja Wczesnodziecięca
Edukacja Wczesnodziecięca
Edukacja Wczesnodziecięca